Катерина Левченко розказала як боротися з сексизмом в УкраїніСьогодні в інформаційно-аналітичному агентстві «Главком» відбулася прес-конференція за участю Президентки Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерини Левченко та громадської активістки Анжеліки Рудницької. Головною темою для обговорення була проблема сексизму в українському суспільстві.

В Україні гострими досі залишаються такі проблеми, як наявність подвійних стандартів щодо ролі жінки та чоловіка у сучасному суспільстві, проблема ґендерних стереотипів, відсутність толерантності один до одного, а також поваги до особистого життя іншої людини.  За словами Катерини Левченко, багатим на приклади сексизму є вітчизняний рекламний ринок, де жінку презентують як сексуальний об’єкт, не спроможний ні до управління, ні до бізнесу, ні де політики, ні до чого іншого, окрім задоволення потреб чоловіка.

Іншою проблемою залишається нерозуміння в українському суспільстві різниці між питаннями моральності та дискримінації за статевою ознакою.

Катерина Левченко звернула увагу на безпеку в Інтернеті, адже часто люди, які завантажують свої світлини в мережу, не розуміють, що відтепер вони назавжди будуть доступними необмеженій кількості людей.

Окрім цього, учасниця флешмобу проти сексизму Анжеліка Рудницька розповіла про цькування публічних осіб за їхні особисті фото в соціальних мережах, проблему стереотипного мислення.

 

Важливо і те, що повідомити про порушення прав та дискримінацію можна в індивідуальному порядку. Як це зробити найкраще розкажуть спеціалісти Центру за телефонами Національної «гарячої» лінії з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 386. 


Назад