"Ла Страда-Україна" звернувся до Омбудсмана з вимогою стати на захист учасників Евромайдана, яким погрожують розправоюСьогодні, коли у центр Києва були заведені внутрішні війська та спецпідрозділи для звільнення Майдану від мирних мітенгувальників, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда – Україна» звернувся до Уповноваженого Верховної Ради  з прав людини з вимогою терміново звернутися до керівників усіх силових відомств щодо протиправності застосування сили до учасників Євромайдану.

Валерії Лутковській було надіслане наступне звернення. Ми сподіваємося бути почутими.

"Проявіть себе, свою громадянську позицію, професіоналізм, і врешті решт – виконайте свої законом прописані функції!

Ваша місія – захищати права людей від свавілля держави. Свавілля, від якого увірвався терпець громадян, яке змусило їх вийти на майдани по всій Україні. Проте вийти мирно, аби продемонструвати свою позицію. За це до них не мають права застосовувати силу!

Допоможіть людям, як це роблять Омбудсмани у всіх цивілізованих країнах!

Ви маєте широкі права відповідно до закону,  в тому числі, право безпосереднього звернення до Президента, Прем’єр-міністра, Міністра внутрішніх справ та Генерального прокурора, які мають негайно прийняти Вас і дослухатися до Вашої думки.

Скористайтеся цим правом не зволікаючи!

А якщо Вас не приймають – значить, і Ваші права порушують! Тож закликаємо Вас у цю важку годину стати на бік тих, хто хоче жити в країні, де діє верховенство права, демократії та прав людини.

Інакше останній день мирного майдану стане останнім днем і українського Уповноваженого з прав людини!"


Назад