Сьогодні - Всесвітній день дитини! 

Сьогодні хочеться згадати слова Антуана де Сент-Екзюпері: Всі ми родом з дитинства ("Маленький принц").

У 1954 році Генеральна Асамблея ООН рекомендувала всім країнам ввести в практику святкування Всесвітнього дня дитини як дня світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. ООН запропонувала урядам святкувати цей День в будь-який з днів, який кожен з них визнає доцільним. 

20 листопада - день, у який 1959 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року - Конвенцію ООН про права дитини.

У річницю прийняття Конвенції згадуємо і про останні заключні спостереження Комітету ООН з прав дитини щодо виконання Україною Конвеції. У них більше двох років назад Комітет ООН з прав дитини порекомендував українському уряду підтримувати "гарячі лінії" для дітей, що працюють у громадських організаціях. Зокрема, як прилад були наведені лінії "Ла Страда-Україна". Державної підтримки ми досі не дочекалися, проте своєю відповідальністю не знехтували - з початку 2013 року до сьогодні Національна дитяча "гаряча лінія" прийняла понад 17 000 дзвінків від малечі, підлітків та дорослих і, судячи з динаміки, з наступного року кількість звернень на неї вимірюватиметься вже не тисячами, а десятками тисяч дзвінків. 

 


Назад