Київських школярів закликали мріяти обережно     12 листопада 2013 року учням однієї з київських шкіл показали британський навчальний мультфільм «Дві маленькі дівчинки», що розкриває таку незручну тему, як ризик потрапляння у сексуальну експлуатацію. Перед показом до школярів завітали Посол Великої Британії Саймон Сміт, продюсерка мультфільму Меггі Бакстер та директорка юридичного департаменту Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна», член правління Міжнародної організації ЕКПАТ Маріанна Євсюкова для відвертої розмови про серйозність проблеми торгівлі дітьми в Україні з тими, хто саме готується до вступу у доросле життя.

      Навчальний мультфільм «Дві маленькі дівчинки» вже демонструвався у 13 країнах Європейського регіону, його побачили понад 4 мільйони людей. Ця 3-хвилинна анімація стала основою однойменної інформаційно-превентивної кампанії з попередження торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації у країнах Східної Європи, яка охопила десятки тисяч молодих людей. В Україні кампанію підтримав Центр «Ла Страда-Україна», назвавши українську версію «Мрій обережно!». 

     «Торгівля людьми залишається цілком реальним ризиком у сучасному світі.  Навіть при тому, що проблема досить латентна, офіційні цифри продовжують вражати - за даними Міжнародної організації праці станом на червень 2012 р. 20,9 тис. людей у світі потрапили до сучасних форм рабства, опитування на замовлення Міжнародної організації з міграції показало, що з 1991 по 2012 р. 120 000 громадян України постраждали від торгівлі людьми, - відмітила директорка юридичного департаменту Центру «Ла Страда-Україна» Маріанна ЄВСЮКОВА. – Організації, що спеціалізуються на профілактиці ВІЛ/СНІД, станом на 2009 рік говорять про близько 17 000 підлітків 15-17 років залучених у надання сексуальних послуг, близько 3 800 – діти віком 14 років і менше. З 47 осіб, які отримали статус постраждалих від торгівлі людьми в Україні, – 7 дітей, з них 5 стали жертвами саме сексуальної експлуатації. Приєднавшись до кампанії «Дві маленькі дівчинки», ми хочемо ще раз застерегти юних українців від ризикованої поведінки, при цьому маю наголосити, що ризик потрапити у сексуальну експлуатацію актуальний не лише для дівчат, а і для хлопців».

      «Торгівля людьми досі залишається глобальною проблемою, яку можна і потрібно вирішувати лише шляхом міжнародного співробітництва, тому ми у Посольстві Великобританії в Україні дуже схвалюємо і підтримуємо ініціативу «Двох маленьких дівчат», яку підтримує українська громадська організація «Ла Страда-Україна». Я маю надію, що кожен із вас, молодих та талановитих, буде обережним, будуючи своє доросле життя після завершення школи, і не дасть шансів нікому зруйнувати його», - звернувся до школярів Посол Саймон СМІТ.

       Сюжет мультфільму розповідає про долі двох молодих жінок, яких обманули і завербувати близькі люди, спекулюючи на мріях героїнь. «Дівчата у мультфільмі є узагальненими образами реальних постраждалих від сексуальної експлуатації зі Східної Європи у Великобританії, їхні історії візуалізують дві найтиповіші ситуації потрапляння у тенета торгівлі людьми й втягнення у проституцію, - розповідає менеджерка проекту «Дві маленькі дівчинки» Меггі БАКСТЕР. – Ми використали саме таке рішення для того, щоб звернути увагу молодих дівчат та жінок, що небезпека може бути ближче, ніж здається і їх також можуть жорстоко обманути. Ми не хочемо сказати, що не можна вірити нікому, зокрема рідним, проте завжди слід перевіряти інформацію, - і додала: Нещодавно ми отримали гарні новини – є можливість підтримати проведення кампанії ще у 5 країнах, серед яких і Росія». 

        Мульфільм виконаний у стилі казкової розповіді з приємним музичним супроводом, що дозволяє подати таку серйозну і незручну проблему у легкому для сприйняття форматі. Українська кампанія отримала назву «Мрій обережно!», акцентуючи на тому, що мріючи про гарну роботу, високі заробітки та шлюб із заморським із іноземцем слід завжди дотримуватись правил особистої безпеки, навіть якщо пропозиції надходять від добре знайомих людей.

     Тренери Національної тренерської мережі "Ла Страда-Україна" у 13 регіонах країни будуть використовувати мультфільм для проведення освітніх заходів для школярів у своїх населених пунктах. Також ролик розміщений у вільному доступі на каналі "Ла Страда-Україна" у мережі youtube.

     Анімаційний фільм «Дві маленькі дівчинки» був розроблений британським продакшн-центром Animage за підтримки британських благодійних фондів Comic Relief, Esmee Fairbairn і Tudor Trust.


Назад