ОФІЦІЙНА ЗАЯВА про використання громадських організацій у політичних інформаційних війнах12 листопада 2013 року на сайті інформаційного агентства УНН з’явився матеріал стосовно звинувачень Сергія Володимировича Власенка у вчиненні домашнього насильства відносно його колишньої дружини Наталії Окунської. 

Попередньо до директорки юридичного департаменту Центру «Ла Страда-Україна» Маріани Євсюкової  як до експерта з питань протидії домашньому насильству звернулася кореспондентка УНН із проханням надати коментар стосовно ситуації із побиттям жінок в Україні, практики розслідування таких справ. Представниця Центру «Ла Страда-Україна» надала інформацію щодо ситуації домашнього насильства в Україні, також говорячи про інші види домашнього насильства, окрім фізичного. Ближче до кінця бесіди з’ясувалося, що журналістка готує матеріал стосовно відкриття кримінального провадження за підозрою вчинення Сергієм Власенком побиття колишньої дружини Наталії Окунської декілька років тому.  Представниця організації не надавала згоду на інтерв’ю стосовно справи «Власенка-Окунської», а лише погодилась надати коментар стосовно проблеми домашнього насильства, тим більше, не йшлося про офіційну заяву організації «Ла Страда-Україна» і усі відомості про згадану вище справу були подані як оціночне судження, а не посягання на презумпцію невинності.

Зрештою на сайті УНН з’явилася політизована заява від імені «Ла Страда-Україна», у якій прямо звинувачується Сергій Власенко. Офіційно заявляємо, що це є перекручуванням фактів та переформатуванням коментаря експерта про таку серйозну проблему, як домашнє насильство,  виключно у політичну провокацію із втягненням імені «Ла Страда-Україна». Жодної заяви з цього приводу Центр «Ла Страда-Україна» не робив.

Відразу після  публікації матеріалу директорка юридичного департаменту звернулася до журналістки із проханням відредагувати текст інтерв’ю, однак відправлені принципові правки прийняті не були. Це може свідчити лише про неетичність та непрофесійність представника редакції УНН. 

Більше того, це є спекуляцією і використанням у політичній інформаційній війні громадської організації, яка є апріорі аполітичною!

Центр «Ла Страда-Україна» займається захистом прав людини, в тому числі від домашнього насильства. Позиція Центру полягає в тому, що особи, які вчинюють домашнє насильство, мають нести за це відповідальність, незалежно від їх статусу. Адже у своїй діяльності організація неодноразово стикалася із випадками, коли високий статус агресора ставав на заваді правосуддя і отримання допомоги жертвою насильства. У будь-якому разі, коментар справи «Власенка-Окунської» був наданий виключно у ключі того, що вину особи, яка підозрюється у скоєнні правопорушення, має бути з’ясовано компетентними правоохоронними органами, а рішення має приймати суд, і оскільки дана справа не була на супроводі Центру «Ла Страда-Україна» організація жодним чином не може стверджувати чи спростовувати будь-які факти стосовно цього випадку. 

Нам дуже прикро, що деякі представники ЗМІ підходять до висвітлення серйозних проблем порушення прав людини з нехтуванням журналістської етики і недобросовісно використовують ім’я професійної правозахисної громадської аполітичної організації з метою досягнення політичних цілей. 


Назад