Стартувала перша в Україні масштабна ініціатива проти булінгуЗ  25 жовтня по 16 грудня 2013 для школярів проводитимуть всеукраїнський інформаційний тур під назвою «Стоп агресії: зірки проти булінгу!». Ініціатори безпрецедентної для України соціальної ініціативи -  міжнародний жіночий правозахисний центр  "Ла Страда- Україна " та брендами видавничого дому Sanomamedia «Домашний очаг» і «Сторі» за підтримки Міністерства освіти та науки України . Тур охопить 6 міст. Перша акція «Стоп агресії: зірки проти булінгу!» пройшла 25 жовтня в одній зі столичних шкіл.

Булінг - визначається психологами як цькування, утиск і дискримінація, тобто тривалий процес свідомого жестового сталення  (з фізичними або психологічними проявами ) з боку дитини або групи дітей по відношенню до іншої дитини. Найбільше булінг поширений у шкільному середовищі, але трапляється і у дворі, і будь-яких інших дитячих колективах. 

У рамках кампанії кваліфіковані тренери з тренерської мережі «Ла Страда- Україна» проводять зі школярами освітні заходи (у форматі лекцій, інтерактивних ігор, бесід) для того, щоб ідентифікувати проблему і показати шляхи її вирішення та запобігання. Апофеозом кожної шкільної акції є зустріч із селебріті, які зі свого боку підтверджують юним поколінням, що булінг - це негідна поведінка.

Акцію-відкриття у Києві підтримали один з найперспективніших українських голкіперів, гравець «Динамо» (Київ) Максим Коваль та переможці першого і другого сезонів шоу «Х-Фактор» Аїда Ніколайчук і Віктор Романченко.

Знаменитості поділилися з п’ятикласниками своєю думкою про булінг і радо поспілкувалися з дітьми у форматі питань-відповідей. «Справжній успіх – це результат наполегливості і працелюбності, а не самоствердження за рахунок знущання над іншими», - сказав динамівець Максим КОВАЛЬ. «Потрібно займатися улюбленою справою і доводити на футбольному майданчику чи у ринзі хто насправді кращий і сильніший», - підтримав футболіста співак Віктор РОМАНЧЕНКО. Аїда НІКОЛАЙЧУК навіть поділилася власним досвідом: «У молодших класах мене ображали. І хоч зараз я розумію, що причиною була дрібниця, але тоді мене це дуже зачіпало! – поділилася співачка. – Насправді, той, хто проявляє агресію, не демонструє цим свою силу, а навпаки – показує внутрішню слабкість», - підсумувала красуня-співачка, яка ще є мамою 11-річного сина.

«Рішення про проведення туру було прийнято після спілкування з фахівцями з центру «Ла Страда- Україна»,  - коментує ініціативу від організаторів Ольга МАЙЧУК, головний редактор сайту «Домашний Очаг». - На національну дитячу гарячу лінію організації постійно дзвонять діти і підлітки , які зазнають цькування з боку однокласників. Кількість таких звернень та історії, які розповідають діти, приголомшують! Таргетовано  з цією проблемою в Україні ніхто ще не працював, але її просто необхідно вирішувати! Як? Саме це спільними зусиллями  ми спробуємо зрушити з місця цієї осені, проводячи інформаційно-просвітницькі  акції в межах туру у школах різних регіонів країни».

У «Ла Страда-Україна», які є співорганізаторами туру, добре знають, що булінг – нагальна міжнародна проблема для підліткового середовища, з якою працюють всі дитячі гарячі лінії світу. «Національна дитяча гаряча лінія 0 800 500 225, яка працює в нашій організації менше року, вже прийняла понад 16 600 дзвінків, і близько 1000 з них - стосувалися ситуацій булінгу в різних його проявах. Це достатній аргумент для того, щоб починати активну превенцій ну діяльність безпосередньо в школах і, завдяки інформаційному супроводу у виданнях Sanomamedia, актуалізувати проблему та спонукати до дії навчальні заклади та батьків, які не стануть частиною нашого туру», - розповіла віце-президентка «Ла Страда- Україна» Ольга КАЛАШНИК.

Європейські експерти із захисту прав дітей сьогодні дуже стурбовані масштабами цього явища та навіть закликають Європарламент запровадити загальноєвропейський день боротьби з цим явищем.

 

Завантажити реліз можна тут.


Назад