Депутати і правозахисники оцінили перспективи ґендерної рівності в УкраїніВперше у неофіційному форматі презентації-дискусії, під назвою «Для чого потрібна ґендерна рівність?», народні депутати з різних Комітетів та фракцій, радники з ґендерних питань та ґендерні експерти від третього сектору обговорили - бути чи не бути ґендерній рівності в нашій державі і якими шляхами її може бути досягнуто. 

Організатори заходу - громадські організації Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» й Інформаційно-консультаційний жіночий центр, представили нові розробки – брошуру «ТОП-10 ґендерної політики», створену в допомогу народним депутатам України, та два видання «Поговоримо про майбутнє», видруковані для молоді та батьків й учителів як матеріал для роздумів. Інновація полягала у сучасному підході до  викладення проблеми. 

«Наше сьогодення структуроване на рейтинги топ-фактів, топ-новин, топ-подій. Саме за таким принципом ми вирішили запропонувати народним депутатам України конструктивні докази того, наскільки доцільною є ґендерної-орієнтована державна політика, - поділилася під час презентації президентка «Ла Страда-Україна» Катерина Левченко. – Видання готували разом із провідними українськими експертами та експертами  з питань ґендерної політики. Невдовзі його отримає кожний український законотворець». У брошурі «ТОП-10 ґендерної політики» правозахисниці звернули увагу на те, що впровадження рівних прав і можливостей жінок і чоловіків вже є українським вибором, оскільки регламентується низкою національних та ратифікованих міжнародних законодавчих актів. Ґендерна дискримінація призводить до ґендерної-обумовленого насильства – зокрема, зґвалтувань та насильства в сім’ї, про масштаби яких нагадувати зайве.  Крім того, ґендерна рівність є історично природною для українського суспільства, що доводить історія Київської Русі, де жінки мали освіту, доступ до судових засідань та право укладати угоди. Повний текст видання можна знайти на офіційному сайті www.la-strada.org.ua .

«Ідея створення видань «Поговоримо про майбутнє» належить експертам-членам Гендерної стратегічної платформи, неформального об’єднання жіночих громадських організацій і незалежних експертів, котре фахово оцінює сучасні загрози ґендерної дискримінації, порушення прав жінок, інших явищ, пов’язаних з існуванням ґендерної нерівності, - розповіла голова Інформаційно-консультативного жіночого центру Олена Суслова. – Одне видання – це довірча розмова з молоддю про перспективи, які відкриває рівність прав та можливостей, друге - поради педагогам та батькам з тої ж теми із запропонованими завданнями для роботи з учнями. Готуючи брошури ми вдалися до емоційного підходу, аби бути максимально дохідливими». Брошури підготовані на базі навчальної методики Уповноважувальна освіта, яка базується на впровадженні у систему освіти нових методик викладання та нових освітніх напрямків у школі, зокрема ґендерної сенситивності та комунікаційних технологій.

«У законодавчому аспекті останніми роками і справді було напрацьовано чимало для забезпечення рівних прав та можливостей, проте на сьогодні законодавець, на жаль, вважає це питання другорядним», - повідомила народна обраниця кількох скликань Олена Бондаренко

До дискусії приєдналася і Посол Аргентинської Республіки в Україні Ліла Ролдан Васкес де Муан, яка активно підтримує український гендерний рух. «Як на мене, проблема полягає ще й у розумінні поняття гендерної рівності і чому жінки активно за неї виступають. Не тому, що вони хочуть мати перевагу, вони прагнуть просто бути на рівних», - відзначила її Високоповажність.

Захід відвідали радниця Міністра соціальної політики, представники міжнародних та громадський активістів, провідні гендерні експерти.

Презентація-дискусія була проведена спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин та Міністерством соціальної політики і стала можливою завдяки фінансовій підтримці Міжнародного благодійного фонду «Український жіночий фонд».


Назад