Міжнародний молодіжний партнерський проект для дітей та молоді з групи ризику та потерпілих від комерційної сексуальної експлуатації дітей (КСЕД)

02.07.2010


У травні 2009 р. Центр «Ла Страда-Україна» розпочав реалізацію Міжнародного молодіжного партнерського проекту для дітей та молоді з групи ризику та потерпілих від комерційної сексуальної експлуатації дітей (КСЕД), який впроваджується за підтримки Європейського Союзу, Міжнародної організації ЕКПАТ та ОАК Фундації (http://www.lastrada.org.ua/readnews.cgi?lng=ua&Id=1647). 

Проект реалізовується в11 країнах світу. Серед партнерів проекту: Association Enfants, Jeunes et Avenir (ASSEJA) – Камерун; Child Protection Alliance (CPA) - Гамбія; World Assocation for Orphans and Abandoned Children (WAO-Afrique) – Того; ECPAT - Камбоджа; ECPAT Foundation – Таїланд; Центр дослідження громадської думки Ель-Пікір – Киргизстан; CCF – Moldova children, communities, families (Діти, спільноти, сім’ї) – Молдова; ONG Raices та ONG Paicabi – Чилі; ECPAT - Гватемала; та ECPAT – Мексика (http://www.ecpat.net/E-bulletin/images/YPPmapsp.gif)

Ця глобальна ініціатива для дітей-жертв комерційної сексуальної експлуатації (КСЕД) та дітей з уразливих спільнот є інноваційним підходом, що був розроблений з метою створення та активізації здатності молоді, яка пережила КСЕД, та дітей груп ризику очолити боротьбу проти сексуальної експлуатації.

Молодіжна програма партнерства (YPP - Youth Partnership Programme) – це модель найкращого досвіду участі дітей та молоді, що показала, яким чином впливати позитивно на дитину шляхом підвищення стійкості, інформованості, креативності, самооцінки та розвитку соціальних та життєвих навичок. Для додаткової інформації відвідайте сайт www.ecpat.net/ypp_global. З 2005р. ECPAT International реалізує Youth Partnership Project для дітей-жертв КСЕД в Південній Азії (www.yppsa.org), який виявився успішним в області позитивного впливу на життя дітей-учасників. ECPAT International працює над тим, щоб відтворити цю вдалу практичну модель в 11 країнах Африки, Південної Азії, Східної Європи та СНД, Латинської Америки.

При підтримці ЕКПАТ та команд YPP в кожній країні, молодь YPP буде працювати над покращенням життя дітей-жертв та інформування дорослих на рівні спільнот, національному та міжнародному рівні, для того щоб зупинити комерційну сексуальну експлуатацію дітей.

За допомогою програм підтримки «рівний-рівному» в школах та притулках, розташованих в зонах підвищеного ризику, діти будуть ділитись інформацією та здійснювати індивидуальну підтримку, для того щоб захистити своїх однолітків від потрапляння в сексуальне рабство. Молодь YPP, після навчання навичкам адвокації та журналістської діяльності, буде проводити інформаційні кампанії в місцевих спільнотах для зниження рівня торгівлі дітьми в великих містах та до сусідніх країн. Діти та молодь також будуть розробляти і реалізовувати мікро-проекти, які продемонструють, як навички молоді в побудові та запровадженні ініціатив зможуть вплинути на соціальні дії в їх спільнотах (поки вони набувають життєві навички), а також – яким чином доступ до освіти допомагає розвиватись і в майбутньому влаштовуватись на роботу.

В Україні проект реалізується у партнерстві з членами Всеукраїнської мережі з протидії КСЕД, зокрема Школою рівних можливостей, Громадським рухом «Віра. Надія. Любов.» та громадською організацією «Надія і майбутнє». Робота з дітьми та молоддю групи ризику і постраждалими від комерційної сексуальної експлуатації дітей (КСЕД) здійснювалась у Києві, Одесі та Сімферополі.

Програма здійснюється за фінансової підтримки ECPAT International, European Union, OAK Foundation, International Child Support (ICS), Christian Aid, Latin American Children’s Trust (LACT).


Основні досягнення у 2009 році

Робота з дітьми та молоддю групи ризику і постраждалими від комерційної сексуальної експлуатації дітей (КСЕД) здійснювалась у Києві, Одесі та Сімферополі в рамках Міжнародного молодіжного партнерського проекту, який реалізується за підтримки Європейського Союзу, Міжнародної організації ЕКПАТ та ОАК Фундації.

Основна діяльність реалізовувалася у 3–х загальноосвітніх школах, 1 інтернаті, 1 центрі соціально-психологічної реабілітації та приймальнику-розподільнику для дітей. Діти та молодь активно долучалися до управління та реалізації діяльності, створена програма підтримки однолітків здійснюється старшокласниками та студентами.

У серпні та вересні 2009 р. було проведено 2 навчальні тренінги в м. Одеса з метою підготовки молоді до успішної реалізації завдань проекту.

Проведено дві форум-зустрічі 14 серпня 2009 р. в м. Одеса та 26 серпня 2009 р. у м. Сімферополь. Форум є місцем зібрання організацій, які здійснюють проект та її місцевих партнерів для обговорення цілей, процедур та результатів молодіжного партнерського проекту в школах та притулках. На форумі здійснено обмін досвідом та пропозиціями, прийнято спільні рішення стосовно того, як впроваджувати проект, окреслено ролі та обов’язки кожного з партнерів проекту.

В період жовтень – грудень 2009 р. в рамках програми підтримки однолітків проведено 78 заходів. Протягом заходів відбулось 10 особистих консультацій (м. Одеса) та 27 робочих зустрічей для учасників проекту.

Молоддю Молодіжного партнерського проекту розроблено та реалізовано мікро-проекти, та Новорічним святам.

Були втілені у життя такі мікро-проекти: конкурс дитячих малюнків та плакатів «Розкажи малюнком про свої права» (м. Одеса, Сімферополь, Київ), проведено концерти присвячені 20-ти річчю Конвенції ООН про права дитини, святкування Нового Року та інтерактивна гра «Кожна дитина має право на гру» (м. Сімферополь, Київ)


Назад