Конвенція із захисту жінок від усіх форм насильства набуває чинностіЄвропа зробила внесок у розбудову  захисту прав жінок у всьому світі сьогодні, 1 серпня 2014 року, набуває чинності Конвенція Ради Європи про боротьбу з насильством щодо жінок та домашнього насильства.
 
Відомий також як «Стамбульська конвенція»,  - документ був відкритий для підписання три роки тому у Стамбулі, - він зобов'язує уряди, які його ратифікували, вжити конкретних заходів для боротьби з усіма формами насильства щодо жінок: від переслідування і сексуальних домагань  до домашнього  насильства, примусових шлюбів і нівечення жіночих статевих органів.
 
Уряди країн, що ратифікували Конвенцію, та громадянське суспільство відзначатимуть офіційний вступ у силу документу  19 вересня о Римі на міжнародній конференції, яка буде проведена Радою Європи та італійським міністерством закордонних справ і палатою парламенту Італії.
 
Одна із сильних сторін конвенції - яка відкрита для підписання і ратифікації для країн по всьому світу - в тому, що він створює незалежну групу експертів, які будуть повідомляти про те, як уряди дотримуються взятих на себе стандартів.
 
Згідно з недавнім аналізом законодавства і правозастосовної практики у боротьбі з насильством щодо жінок з боку держав-членів Ради Європи, уряди прийняли перспективні ініціативи і заходи, які відображають принципи конвенції. Але аналіз, опублікований Радою Комісії рівності в Європі Пол, також вказує на прогалини і недоліки.
 
Пропонуючи комплексну основу, конвенція стимулюватиме заходи профілактики та захисту і має призвести до збільшення розслідувань, кримінального переслідування та засудження винних за вчинення насильства на державному рівні.

Україна підписала Стамбульську Конвенцію у 2011 році, проте досі не ратифікувала її. Наразі міжвідомча робоча група, що складається з представників органів виконавчої влади, експертів громадських організацій, у тому числі, Центру «Ла Страда-Україна», розробляє зміни до українського законодавства, що гармонізує його з європейською конвенцією.

Ратифікували Конвенцію 10 країн та країна, у якій відбувалося відкриття до підписів - Туреччина. У хронологічному порядку підписи під Стамбульською Конвенцією поставили: Туреччина (14/3/2012), у 2013 році - Португалія (5/2/2013), Албанія (4/2/2013), Чорногорія (22/4/2013), Італія (10/9/2013), Боснія та Герцеговина (7/11/2013), Австрія (14/11/2013),  Сербія (21/11/2013), 2014 року - Іспанія (10/4/2014), Данія (23/4/2014) та Андора (22/4/2014).
Підписали документ (окрім згаданих вище): Україна, Бельгія, Хорватія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Литва, Люксембург. Мальта, Монако, Нідерланди, Норвегія, Польща, Сан Марино, Словакія, Словенія. Швеція, Швейцарія, Македонія. Велика Британія.


Назад