ЗАЯВА "Ла Страда-Україна": Інформація про Україну як про світового лідера работоргівлі не відповідає дійсності 

  Від 15 лютого на сайтах інформаційних агенцій та ряду ЗМІ (наприклад: http://news.liga.net/news/society/813681-v_ukraine_samyy_vysokiy_uroven_rabotorgovli_v_mire.htm) з’явилися повідомлення на тему того, що в Україні найвищий рівень работоргівлі у світі. Зокрема, мова йде про те (цитуємо), що «Украина возглавила список стран, которые страдают от торговли людьми».

       Матеріали спираються на дані Міжнародної організації з міграції: «По данным МОМ, в 2011 году за помощью к организации из Украины обратились 835 человек. Второе место среди стран, которые страдают от торговли людьми, занимает Гаити (709 обращений), третье - Йемен (378 обращений). Дальше в списке идут Лаос (359 обращений), Узбекистан (282), Камбоджа (259) и Кыргызстан (213)». Наприкінці інформаційного повідомлення подаються дані, які суперечать як його назві, так і висновкам, висловленим у матеріалі: «в мировом рейтинге по борьбе с торговлей людьми, составленном из 182 государств, Украина оказалась на 87 месте. Об этом говорится в результатах научного исследования, которое было профинансировано Еврокомиссией».

     У зв’язку із вищенаведеним, Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» застерігає від некоректного трактування поданих в статистичних звітах різнома-нітних організацій цифр, які призводять до подальшого перекручування ситуації. Так, кількість звернень за допомогою до організації, а також кількість осіб, які отримали таку допомогу свідчать не тільки про масштаби проблеми, але й про високу ефективність та якість роботи організації, розповсюдження інформації про отримання послуг. Здійснення оцінок про місце країни у всесвітньому рейтингу, користуючись лише статистикою звер-нень потерпілих та надання допомоги ним, є некоректним, оскільки не враховує інші показники, які відносяться до цього явища, масштаби країни, тенденції тощо. 

     Водночас, проблема торгівлі людьми залишається актуальною в Україні та потребує більш активного втручання держави, посилення державних структур, які займаються наданням допомоги потерпілим, у тому числі для встановлення статусу осіб, потерпілих від торгівлі людьми, навчань суддівського корпусу, працівників правоохоронних органів, проведення інформаційних та просвітницьких кампаній, а також реалізації Державної програми протидії торгівлі людьми, прийняття відповідних обласних програм тощо.

Для довідки

      Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна»  - громадська органі-зація (свідоцтво про реєстрацію Міністерства юстиції України № 1010 від 31.03.98) з 1997 року працює в напрямі запобігання торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, ліквіда-ції всіх форм дискримінації та насильства у суспільстві, сприяння дотриманню прав людини, гендерної рівності та захисту прав дітей.

       Протягом років діяльності фахівці центру надали соціальний супровід для більш, ніж 2000 осіб, потерпілим від торгівлі людьми, насильства в сім’ї, жорстокого поводження, дискримінації за ознакою статі.

На Національній «гарячій лінії» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації тільки у 2013 році надали вже понад 1000 консульта-цій, Національна дитяча «гаряча лінія» прийняла більше 2200 дзвінків.

 


Назад