Лист на знак протесту проти порушення прав дитини в шоу-програмі співачки Аліни Гросу

11.03.2009

Шановна Ніно Іванівно !

Ми, представники громадських організацій України, які працюють в напрямку захисту прав дітей, представники освітніх закладів, незалежні експерти, звертаємося до Вас як до відповідальної за захист прав людини в Україні, як до людини, якій не байдужа доля дітей, сучасне та майбутнє нашої держави.

Приводом для звернення стало вироблення та розповсюдження медійними, перш за все, телевізійними каналами України сюжетів та кліпів, знятих за участю співачки Аліни Гросу.

Талановита дитина, яка відома не тільки в Україні, але й за кордоном, яка багато часу та сил віддає професійній діяльності, стала учасницею шоу, зміст та подання якого є не тільки порушенням прав дитини, але й міжнародних норм та національного законодавства у сфері прав дитини.

Не аналізуючи зміст самих сюжетів, і не маючи наміру говорити про них, якщо б вони стосувалися лише дорослих, ми висловлюємо своє обурення залученням до нього дитини.

Зйомки з оголеними дорослими, сексуалізація образу дитини з садо-мазохистським контекстом, еротизація дитячого тіла – все це є проявом неповаги до прав дитини.

З іншого боку, Аліна користується популярністю не тільки в дорослому, але й в підлітковому та дитячому середовищі. І як це буває часто у дітей, є прикладом для наслідування у поведінці та ставленні до себе та інших.

Змоделюйте, Ніно Іванівно, яку поведінку демонструватимуть діти – фани співачки! ЧИ є це змістом та метою проведення та реалізації політики України у сфері захисту прав дитини?! Сподіваємося і віримо, що ні!

Тому звертаємося до Вас з наступним:

  • Просимо терміново дати запит до компетентного органу щодо оцінки подібного змісту сюжетів, підготовлених із залученням дитини.
  • Просимо дати офіційну оцінку від імені Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини цих сюжетів з точки зору дотримання прав дитини.
  • Просимо провести роботу (із залученням експертів неурядових організацій) із Міністерством культури та туризму України щодо залучення дітей до концертної та шоу діяльності в контексті дотримання їх прав.
  • Просимо ініціювати проведення діалогу за круглим столом представників шоу бізнесу, державних структур та організацій громадянського суспільства щодо дотримання прав дітей, залучених до шоу бізнесу.
  • Відповідь просимо направити до Міжнародного жіночого правозахисного центру „Ла Страда – Україна”.


Віце-президент Центру
„Ла Страда – Україна” Ковальчук Л.Г.

Підписи на 3 аркушах – додаються.


Назад


Прокоментуйте

Код захисти