Звернення до Директору Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України щодо включення до освітніх планів молодших класів тем захисту прав дітей

19.08.2011

Директору Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти
Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України
Єреську О. В.

     Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» висловлює Вам свою повагу та подяку за підтримку діяльності.

     Ми вітаємо ініціативу Міністерства провести громадське обговорення навчальних програм базових шкільних дисциплін для початкових класів. Такі обговорення є надзвичайно важливими. 
     Центр «Ла Страда-Україна» здійснює моніторинг діяльності з протидії торгівлі людьми в Україні. Як показують результати моніторингу та практична діяльність, проблема торгівлі людьми все ще актуальна для України. З’являються нові тенденції та форми торгівлі людьми. Сьогодні Україна – вже не лише країна походження, але також транзиту для постраждалих від сексуальної чи трудової експлуатації, а також країна призначення. Більшає кількість випадків внутрішньої торгівлі людьми. Залишається високою кількість випадків комерційної сексуальної експлуатації дітей, а кількість таких пропозицій в Інтернеті навіть зростає. Не менш складною є ситуація з жорстоким поводження щодо дітей та насильством в сім’ї. Так, на Національну гарячу лінії з попередження насильства в сім’ї та захисту прав дитини Центру «Ла Страда-Україна» щомісяця надходить майже 800 дзвінків з цих питань.  
     За даними Міжнародної організації з міграції, у 2010 році було надано допомогу 1085 постраждалим від торгівлі людьми, з них – 693 жінки та 394 чоловіка. В Україні у 2010 р., за ст. 149 Торгівля людьми, порушено 285 кримінальних справ. 
     Центр «Ла Страда-Україна» має багаторічний досвід плідної співпраці з Міністерством освіти і науки України, молоді та спорту України у реалізації спільних заходів з попередження торгівлі людьми, запобігання насильству над дітьми та жорстокому поводженню з дітьми, запобіганню дитячої праці, спільного виконання 4 наказів щодо діяльності у цих напрямах. 
     Центр «Ла Страда-Україна» разом з Українським науково-методичним центром практичної психології та соціальної роботи та Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти, на виконання Наказу Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України № 292 від 29.03.20911 р. Про організацію інформаційно-профілактичної роботи щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми у 2011 році, провели експертизу шкільних навчальних планів з метою з’ясувати можливості включення теми протидії торгівлі людьми до навчальних планів базових шкільних дисциплін. За результатами цієї роботи розробляються методичні рекомендації щодо створення інтегрованих навчальних програм для 1-4, 5-9 та 10-11 класів.
     Просимо Вас, шановний Олеже Вікторовичу, розглянути можливість включення до базових навчальних програм для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів на 2012-2013 н. р. рекомендацій про особливості висвітлення наступних тем:
- протидія торгівлі людьми, використання дитячої праці;
- попередження насильства та жорстокого поводження з дітьми;
- безпечне використання інформаційно-комунікаційних технологій для дітей.
     Вище згадані теми можуть бути розглянуті в контексті шкільних предметів, таких як: «Українська мова» (1-4 класи з українською мовою викладання), «Літературне читання» (1-4 класи з українською мовою викладання), «Трудове навчання» (1-4 класи), «Основи здоров’я» (1-4 класи), «Образотворче мистецтво» (1-4 класи), «Математика» (1-4 класи), «Українська мова» (1-4 класи з російською мовою викладання), «Російська мова» (1-4 класи з російською мовою викладання), «Я і світ» (1-4 класи), «Природознавство» (1-4 класи). Також ці теми можуть бути включені до навчальних програм таких предметів, як «Сходинки до інформатики», «Іноземна мова» (див. Додаток). 
     Розробки інтегрованих програм на 15 аркушах додаються. 
     Сподіваємось на Вашу підтримку.

З повагою,

Президент Центру К.Б. Левченко
«Ла Страда-Україна»


Назад


Прокоментуйте

Код захисти