Відкрите звернення з приводу відвертого порушення прав дітей та жорстокого поводженням керівництвом школи № 22 м. Луганська

01.10.2011

Уповноваженому президента України із прав дитини
Павленку Ю.О.

Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини
Карпачовій Н.І.

Генеральному прокуророві України
Пшонці В.П.

Міністру внутрішніх справ України
Могильову А.В.

Міністру освіти, науки, молоді та спорту України
Табачнику Д.В.

Голові Луганської обласної державної адміністрації
Пристюку В.М.

Надіслано в порядку Закону України «Про звернення громадян»

Відкрите звернення


Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна» з приводу відвертого порушення прав дітей та жорстокого поводженням керівництвом школи № 22 м. Луганська

29 вересня 2011 року в дні відзначення 20-річчя із дня ратифікації Конвенції ООН із прав дитини уся громадськість країни була шокована відвертим фактом жорстокого поводження з дітьми, порушення їх прав, яке скоєно, як зазначається в повідомленнях засобів масової інформації, педагогічного працівника, директора ЗОСШ № 22 м. Луганська – на очах дітей за його вказівкою представники комунальних служб жорстоко вбили собаку, поранивши його і залишивши помирати біля школи на очах у дітей.

Таким чином, дорослі особи, які наділені правом працювати з дітьми, виховувати їх у повазі до законів та прав людини та прав дітей, ненасильстві, толерантності, любові, добрі тощо, самі продемонстрували поведінку, яка не тільки є жорстоким поводженням із дітьми, але й порушенням чинного законодавства, і є кримінально караним діянням.
Так відповідно до статті 299 Кримінального Кодексу України жорстоким поводженням з тваринами визначається в тому числі, як «знущання над тваринами, що відносяться до хребетних, вчинене із застосуванням жорстоких методів». При цьому обтяжувальною обставиною, відповідно до частини другої тієї ж статті, є вчинення подібних дій у присутності малолітнього, тобто дитини у віці до 14 років. Такі дії караються штрафом до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.
Виконавці замовлення порушили також статтю 17 «Умертвіння тварин»
Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження». Відповідно до цієї статті «умертвіння проводиться методами, що виключають передсмертні страждання тварин; забороняється застосовувати негуманні методи умертвіння тварин, що призводять до загибелі від задушшя, електричного струму, больових ін'єкцій, отруєння, курареподібних препаратів, перегріву, та інші больові методи».
Педагогічні працівники мають знати – що жорстоке поводження з дітьми, як воно визначено в наказі 16.01.2004 N 5/34/24/11 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або реальної загрози його вчинення» не тільки не обмежується фізичним насильством чи побиттям, а є більш широким поняттям. "Жорстоке поводження з дитиною" означає будь-які форми фізичного, психологічного, сексуального або економічного та соціального насилля над дитиною в сім'ї або поза нею.
Телефонні звернення із питаннями, що робити в такій ситуації і чи можна покарати винних, надходили від громадян України навіть з інших областей на Національну «гарячу лінію» Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда – Україна».
У звязку із цим вимагаємо:
1. Здійснити перевірку за викладеними фактами.
2. У разі підтвердження фактів порушити кримінальну справу за статтею 299 ККУ, частина 2.
3. Відсторонити від займаної посади керівника та комунального підприємства та вбивства тварини.
4. На час проведення перевірки відсторонити директора школи від виконання зазначених обов’язків без права займати посади, пов’язані із вихованням дітей.
5. Забезпечити дітей, які зазнали психічного насильства кваліфікованою психологічною допомогою.
6. Про вжиті заходи поінформувати Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда –Україна».
Додаток 1: інформація про випадок жорсткого поводження в школі 22 м. Луганськ з вказанням адреси відео інтерв’ю директора школи в Інтернеті.


Президент Міжнародного жіночого
правозахисного центру
«Ла Страда – Україна» К.Б.Левченко


Назад


Прокоментуйте

Код захисти