Робота гарячої лінії

В Україні запрацювала цілодобова Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства!

З 1 лютого 2016 року Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, яка функціонує на базі Центру «Ла Страда-Україна», запрацювала у режимі 24/7 – тобто цілодобово, без вихідних та перерв!

Робота лінії у нічний час підтримується Фондом народонаселення ООН в Україні.  Надання цілодобової підтримки є європейським стандартом роботи «гарячих» ліній.

Окрім того, Стаття 23 Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція) передбачає вжиття державою, яка її ратифікувала, усіх необхідних заходів по створенню Національної «гарячої» лінії у форматі 24/7. Україна наразі готується до ратифікації Стамбульської конвенції, проте процес йде дуже повільно. Початок роботи «гарячої» лінії є практичним кроком впровадження норм цієї Конвенції в життя, червоною ниткою через яку проходить забезпечення надання допомоги постраждалим від домашнього насильства.

«Перші дві ночі роботи «гарячої» лінії показали, наскільки вона є необхідною – консультантами були прийнято 76 дзвінків. Домашнє насильство – це війна, яка триває роками. Тому дуже важливо, щоб в сучасній ситуації держава знайшла кошти на притулки, поліція реагувала на звернення, а соціальні працівники мали можливість та навики для надання допомоги» - говорить президентка Центру «Ла Страда-Україна», Катерина Левченко.

Довідка:

Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації працює на базі Центру «Ла Страда-Україна» з 1997 року. У 2015 році на «гарячу лінію» надійшло 9135 дзвінків. Робота проводиться за підтримки Фонду народонаселення ООН, Міністерства закордонних справ Норвегії та Представництва Міжнародної організації з міграції, Міністерства закордонних справ Німеччини та Diakonie Katastrophenhilfe, AVON, ICCO, LAMPAS, VIJ, Brot fur die Welt.

На «гарячій» лінії надаються юридичні, психологічні та інформаційні консультації чоловікам та жінкам щодо питань попередження та протидії домашнього насильства, протидії торгівлі людьми та безпечного виїзду за кордон, питань, пов’язаних з ґендерною дискримінацією та ґендерним насильством, а також щодо захисту прав внутрішньо переміщених осіб.

Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними.

Звернутися на «гарячу» лінію можна за номером 0 800 500 335 (зі стаціонарних телефонів) або 386 (з мобільних).