Інформаційна діяльність

14 березня 2016 року у Києві пройде дискусійний клуб «Анти-ґендерні рухи як чинники конфлікту»

14 березня 2016 р. ГО "Ла Страда - Україна" та Інформаційно-консультативний жіночий центр проводять Дискусійний клуб «Анти-ґендерні рухи як чинники конфлікту». Зустріч пройде за адресою: м. Київ, вул. Коcтянтинівська, 21 (Freud House). Початок о 16.30 год.

На  зустрічі учасники зможуть обмінятися думками щодо ключових ґендерних  проблем і потреб постраждалих груп і громад, зокрема, зумовлених впливом воєнних дій. Ми запрошуємо представників громадянського суспільства, політиків, експертів, активістів, журналістів та журналісток, які розуміють чи прагнуть розумітися на глибинних проблемах ґендерного насильства.

Ґендерні аспекти мають пряме відношення до коріння конфлікту – як і чому будемо говорити разом!

Почуємо та подискутуємо щодо аргументів противників ґендерної рівності.

Під час заходу заплановані виступи Катерини Левченко, президентки ГО «Ла Страда-Україна» та Олени Суслової, директорки Інформаційно-консультативного жіночого центру, представниці Українського жіночого фонду (уточнюється).

Більше того, ми спробуємо краще зрозуміти і більше дізнатися про противників  ґендерної рівності, для того, щоб оперативно реагувати на їх дії  і бути проактивними в цій сфері, оскільки зрозуміло, що вони не пішли далеко, знаходяться в Україні  і готові до свого відродження.

Захід проходить в рамках проекту «Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат ВПО» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

Просимо вас зареєструватися на участь у клубі до 16.00 14 березня 2016 року за адресю: nadine.kovalevych@gmail.com або телефоном: 044-205-36-95. Контактна особа: Надія Ковалевич


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У Києві пройде Всеукраїнський навчально-методичний семінар «Поліпшення жіттєвіх умів внутрішньо переміщеніх осіб та громад, Які зізналася НАСЛІДКІВ конфлікту на Сході України: права людини та недіскрімінація»

10-11 березня 2016 року в місті Києві громадська організація "Ла Страда-Україна"  спільно з Міністерством освіти і науки України, Українським науково-методичним центром практичної психології та соціальної роботи проводить Всеукраїнський навчально-методичний семінар «Поліпшення життєвих умов внутрішньо переміщених осіб та громад, які зазнали наслідків конфлікту на Сході України: права людини та недискримінація»

В семінарі візьмуть участь тренери Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна» та психологи, які надають консультації для внутрішньо-переміщених осіб та громад, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України з Харківської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Київської, Полтавської, Запорізької, Кіровоградської, Миколаївської областей.

Програма семінару спрямована на обговорення участі тренерів Національної тренерської мережі ГО «Ла Страда-Україна» в реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року; налагодження взаємодії тренерів та психологів, які надають консультації для внутрішньо-переміщених осіб та громад, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України; обговорення досвіду надання допомоги внутрішньо переміщеним особам та громадам, які зазнали наслідків збройного конфлікту в Східній Україні; обговорення актуальних напрямів соціальної адаптації ВПО;  надання учасникам знань про основні напрями та зміст соціально-педагогічної та психологічної роботи з учасниками навчально-виховного процесу дошкільного навчального закладу; з формування критичного сприйняття інформації; про ненасильницькі способи виховання дитини.

Організатори покривають витрати на проїзд (автобус, купе/плацкарт поїзда, 2 клас Інтерсіті за наявності оригіналів проїзних документів та їх ксерокопій), проживання та харчування.

Семінар буде проходити за адресою:  м. Київ, вулиця Андрія Малишка,1, готель «Братислава»

Заїзд та реєстрація учасників – 10 березня 2016 року з 9.30 до 10.00 .

Проїзд від залізничного вокзалу - в метро - до станції «Дарниця».

Від’їзд учасників –11 березня 2016 року після 15.30 год.

Семінар проводиться в рамках проекту «Поліпшення умов життя ВПО і населення, яке зазнало наслідків конфлікту в Україні» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини у співпраці з «Діаконія Катастрофенгільфе».

За більш детальною інформацією  звертатися до ГО "Ла Страда-Україна": т/ф (044) 205-37-36, 205-36-94. Контактна особа: Андрєєнкова Вероніка, e-mail: anikalu@yandex.ua

У Києві пройде дискусійний клуб «Ґендерний вимір конфлікту»

 

 

10 лютого 2016 р. Міжнародний жіночий правозахисний центр "Ла Страда - Україна" та Інформаційно-консультативний жіночий центр проводять Дискусійний клуб «Ґендерний вимір конфлікту».

Завданням  зустрічі є обмін думками щодо ґендерних питань та їх візуалізація через вільне усне обговорення. Метою заходу є актуалізація проблеми на політичному рівні. Більше того, ґендерний підхід дасть змогу проаналізувати інституціональні механізми держави та ефективність законодавства щодо врахування соціальних потреб усіх статей у часи воєнного конфлікту.   

Під час заходу заплановані виступи Сергія Кислиці, заступника Міністра закордонних справ України, Катерини Левченко, президентки Центру «Ла Страда-Україна», Олени Суслової, директорки Інформаційно-консультативного жіночого центру, авторок дослідження «Невидимий батальйон».

До участі запрошені представниці та представники Ґендерної стратегічної платформи, експертки та експерти міжнародних та національних організацій, журналістки та журналісти. 

Досить часто ґендерний вимір конфлікту залишається поза увагою, хоча при цьому має значний вплив на формування відносин у суспільстві, більше того, встановлення ґендерної рівності в концептуальному та теоретичному аспектах не зводиться лише до сфери захисту прав жінок, а охоплює захист прав особи як такої. Учасниці та учасники матимуть можливість обмінятися думками щодо ключових ґендерних  проблем і потреб постраждалих груп і громад , зокрема, зумовлених впливом воєнних дій. Матеріали дискусії стануть вагомим внеском для розроблення практичних матеріалів у майбутньому.

Захід проходить в рамках проекту «Розбудова миру, профілактика і розв’язання конфлікту з використанням медіації в групах та громадах, які постраждали від конфлікту, особливо серед жінок та дівчат ВПО» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

 

Просимо вас зареєструватися на участь у клубі до 8 лютого 2016 року за адресю: nadine.kovalevych@gmail.com або телефоном: 044-205-36-95.

Контактна особа: Надія Ковалевич.

 

Круглий стіл «Вдосконалення національного законодавства щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та зловживань сексуального характеру»

     18 жовтня 2011 о 14:00 відбудеться круглий стіл «Вдосконалення національного законодавства щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та зловживань сексуального характеру». Організатори заходу: народний депутат Віктор Шемчук і Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда-Україна» за участі Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та Всеукраїнської мережі з протидії комерційній сексуальній експлуатації дітей. 
      Взяти участь в обговореннях запрошені народні депутати, науковці, представники міжнародних та громадських організацій. До розгляду представлені Законопроекти № 9135 про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо злочинів проти моральності у сфері статевих стосунків), № 9136 про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо статевих зносин з особою, яка не досягла 16-річного віку) та новий законопроект щодо протидії дитячій проституції. 
      Захід є частиною проекту «Підтримка гармонізації законодавства України та правозастосовної практики щодо захисту дітей від торгівлі людьми, дитячої порнографії, дитячої проституції та сексуального насильства», що виконується за підтримки Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

      

Питання протидії злочинам проти дітей обговорять завтра під час експертного круглого столу

     8 липня 2011 о 10:00 експерти з Інституту законодавства Верховної Ради України, Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» та представництво Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні зберуться в рамках експертного круглого столу «Реалізація рекомендацій Комітету ООН з прав дитини за результатами розгляду державних доповідей України. Питання протидії злочинам проти дітей».
     Ключове завдання експертних обговорень - знайти підтримку та оптимальний варіант щодо вдосконалення національного законодавства у сфері протидії дитячій проституції серед представників Апарату ВРУ, відповідних міністерств, науковців.
     Серед учасників - директор Інституту законодавства Верховної Ради України Олександр КОПИЛЕНКО, Голова Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні  Юкіє МОКУО, президент Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна» Катерина ЛЕВЧЕНКО, ректор Харківського національного університету внутрішніх справ, голова Науково-консультативної ради Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, академік НАПрН України Олександр БАНДУРКА, народний депутат України, голова підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віктор ШЕМЧУК, голова підкомітету з міжнародно-правових питань та ґендерної політики Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Олена БОНДАРЕНКО та голова підкомітету з питань конституційного статусу Президента України, Кабінету Міністрів України, центральних органів виконавчої владиКомітету Верховної Ради України з питань правової політики Еліна ШИШКІНА. 
Круглий стіл проходитиме в межах проекту «Підтримка гармонізації законодавства України та правозастосовної практики щодо захисту дітей від торгівлі людьми, дитячої порнографії, дитячої проституції та сексуального насильства».
     Місце проведення: пров. Несторівський, 4, конференц-зала (4 поверх)

Прес-брифінг: вилікуємо насильство між близькими людьми

     23 червня 2011 року об 11.00 у приміщенні Київської міської студентської поліклініки (вул. Політехнічна, 25/29) відбудеться прес-брифінг, присвячений початку розповсюдження в поліклініках України інформаційних карток для постраждалих від домашнього насильства. Спеціальні картки міститимуть інформацію про те, як поводити себе у кризових ситуаціях, а також номери безкоштовних телефонних «гарячих ліній» з питань запобігання насильству. Захід продовжиться прес-туром до Центру «Ла Страда-Україна», де базується Національна «гаряча лінія» з питань протидії насильству або до Центру соціальної допомоги для жертв домашнього насильства (на вибір журналіста).

       Під час та після брифінгу волонтери в білих халатах інформуватимуть відвідувачів поліклініки, де шукати допомогу у разі насильства,  які існують соціальні служби, якими є механізми захисту своїх прав, а також про державні установи, що покликані захищати права людей.

         Учасники прес-брифінгу:
• Женев’єв Делонуа, експерт проекту ЄС «Права жінок та дітей в Україні – комунікаційний компонент»;
• Оксана Дивущак, головний спеціаліст відділу демографічного розвитку Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту;
• Альона Терещенко, заступник директора Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Міністерства охорони здоров’я України;
• Володимир Войнаровський, головний лікар Київської міської студентської поліклініки;
• Представник Делегації ЄС в Україні;
• Представник Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
• Ірина Мидловець, заступник директора департаменту Національних «гарячих ліній» Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда-Україна».

 

      Детальніше - тут.

Акція з протидії експлуатації дитячої праці

    3 червня 2011 о 16.00 у Дитячому парку учасники Молодіжного Партнерського Проекту (від Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда-Україна") проведуть вуличну акцію, мета якої полягає в інформуванні суспільства про проблему експлуатації дитячої праці і про особливості законодавства у даній сфері. 

     Експлуатація дитячої праці заподіює шкоду здоров'ю та розвитку дитини. Часто можна побачити, як діти миють машини, працюють на ринку, жебракують, замість того, щоб вчитися. 

      Діти часто працюють 12 годин кожен день, не рідко вночі. Як правило, вони не отримують оплату за свою працю, а якщо це відбувається, то оплата здійснюється тютюном, наркотиками або алкоголем з метою викликати у них залежність. 

     Учасники покажуть театральну постановку, що розкриває суть проблеми, і проведуть інтерактивне опитування з глядачами, щоб звернути увагу суспільства на існуючу проблему.

Контакти:

Кривошеїна Юлія 

Молодіжний Пирятинська Проект

i.krivosheina @ gmail.com

Протидія торгівлі дітьми до Дня Києва

     28 травня 2011 року, стартуючи з 11:00 і до 14:00, у рамках святкування Дня столиці на Хрещатику (напроти КМДА) відбудеться Фестиваль творчості та соціальних активностей для дітей та молоді, під час якого Центр «Ла Страда-Україна» продовжить акцію зі збору підписів під Петицією проти торгівлі дітьми та молоддю у сексуальних цілях в рамках глобальної кампанії «Стоп торгівлі дітьми та молоддю у сексуальних цілях». Детальніше - тут.

Судове засідання за позовом проти гендерної дискримінації у МВС

     31 травня 2011, о 8:30 біля Окружного адміністративного суду м. Києва (вул. Хрещатик, 10) відбудеться пікет проти гендерної дискримінації в МВС. 

      О 9:00 у залі суду (2 поверх, зал 2) розпочнеться засідання, на якому буде розглянуто позов Центру "Ла Страда-Україна" проти Кабінету Міністрів України та Мінстерства внутрішніх справ про визнання незаконним і скасування розпорядження № 2355-р «Про проведення експерименту з підготовки фахівців для Міністерства внутрішніх справ », в якому йдеться про «проведення в 2011 році експерименту з організації набору осіб до вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ", чим фактично забороняється прийняття у вищі навчальні заклади системи МВС жінок і багатьох інших категорій громадян, що є фактично прямим виявленням дискримінації та правопорушенням.

     Детальныше - тут.

Всеукраїнський навчально-організаційний семінар «Діяльність національної тренерської мережі Центру «Ла Страда-Україна» у 2011 році»

       В одинадцятий раз у Києві відбудеться щорічна зустріч тренерів-координаторів національної тренерської мережі, що була створена на базі Центру «Ла Страда-Україна» у 2000 році і нині діє у 12 регіонах України.

Прес-конференція на тему: "Стан державної політики у сфері протидії торгівлі людьми та ґендерної рівності"

Прес-конференція на тему: "Стан державної політики у сфері протидії торгівлі людьми та ґендерної рівності". Учасники: президент Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда - Україна" Катерина Левченко і голова Центру правових та політичних досліджень "ДУМА" Юрій Чумак. Прес-конференція відбудеться 24 лютого, початок о 14.00. Місце проведення: прес-центр ІА "МОСТ-Харків" (вул. Мироносицька, 21).

Контакти: http://www.most-kharkov.info/

Діалоги про нагальне: Міжнародний діалог про протидію торгівлі людьми та утвердження гендерної рівності

Початок весни 2011 ознаменується масштабним форумом «Україна. Суспільство рівних можливостей», організованим Міністерством України у справах сім’ї, молоді і спорту, Радою Європи, Програмою рівних можливостей та прав жінок в Україні ПРООН, громадськими організаціями «Ла Страда-Україна», «Школа Рівних Можливостей», «Інформаційно-консультативний жіночий центр». Відтак, 3 березня «Український дім» стане локацією зустрічі експертів з різних країн у таких актуальних сферах, як протидія торгівлі людьми та утвердження гендерної рівності в суспільстві.

 

 

Запрошуємо на квест "Інтернет - частина твого життя? Зроби його безпечним!"

     До Всесвітнього дня безпеки дітей в Інтернет, громадська організація «Школа рівних можливостей» проводить квест для старшокласників «Інтернет частина твого життя? Зроби його безпечним!».

 

Раді вітати на новій веб-сторінці "Ла Страда-Україна"

Відтепер, для того, щоб знайти нас в Інтернет, замість звичного www.lastrada.org.ua, будь ласка вводьте адресу la-strada.org.ua.

Дякуємо за увагу та завжди раді допомогти!